XIV Chóralne Akceleracje – wiosenny koncert chórów wydziałowych Uniwersytetu Warszawskiego

24 maja 2024 o godz. 19:00 w auli Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Pasteura 5) odbędzie się koncert chórów wydziałowych Uniwersytetu Warszawskiego Chóralne Akceleracje. Weźmie w nim udział
ponad dwustu chórzystów z pięciu chórów wydziałowych: Fizyki UW, Biologii UW, Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW oraz Chemii UW. Wykonają różnorodny repertuar chóralny, a myślą przewodnią tegorocznego koncertu będzie muzyka filmowa.

Chóralne Akceleracje to doroczny, wiosenny koncert chórów wydziałowych Uniwersytetu Warszawskiego, organizowany w największych salach uczelnianych, takich jak: Audytorium Maximum, Aula Starego BUW-u, Hol Centrum Nowych Technologii czy aule wydziałowe i cieszący się ogromną popularnością wśród słuchaczy. Pomysłodawcami i organizatorami od pierwszej edycji są Chór Wydziału Biologii i Chór Wydziału Fizyki.

Chóralnym Akceleracjom towarzyszą motywy przewodnie: m.in. z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego połączone chóry wydziałowe wykonały specjalnie na tę okazję napisany utwór z muzyką Anny M. Huszczy, podobnie z okazji obchodów Roku Wisły zabrzmiał utwór skomponowany przez Michała Malca. Dwusetną rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki artyści uczcili wykonaniem jednej z pieśni kompozytora zaś podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Chóralnych Akceleracji współwykonali „Glorię” Antonio Vivaldiego z udziałem orkiestry Senza Battuta.

Podczas XIV Chóralnych Akceleracji wystąpią:

Chór Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, dyr. Karolina Silkina
Chór Wydziału Biologii UW, dyr. Marta Szeliga
Chór Wydziału Fizyki UW, dyr. Katarzyna Szewczyk
Chór Wydziału Chemii UW, dyr. Ilona Jaworska
Chór Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, dyr. Adrianna Żołnierczuk – Malec

Koncert poprowadzą artyści Chóru Wydziału Fizyki UW.
Koncert pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzego Z. Nowaka.