10 września 2011

O nas

Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego od ponad szesnastu lat łączy głosy fizyków i zaprzyjaźnionych z Wydziałem niefizyków. Rozmiłowani w badaniu i doświadczaniu fizycznych aspektów dźwięku, z przyjemnością wykonujemy utwory zarówno współczesnych kompozytorów, jak i dawniejszych, w tym także dzieła z towarzyszeniem instrumentalnym. Szczególną radość sprawia nam wykonywanie utworów napisanych specjalnie dla nas, wśród których są m.in „Fizyka chóralna” Jędrzeja Rocha Rocheckiego, “Fluorine family” Anny Huszczy czy też “Hoży Song” duetu kompozytorskiego Rafał Kulczycki – Dominika Czajkowska – Ptak.

Bierzemy udział w uroczystościach wydziałowych oraz rozmaitych uniwersyteckich inicjatywach, m.in. z okazji 200-lecia UW wykonywaliśmy wybrane „Śpiewy historyczne” J.U. Niemcewicza ubrani w dziewiętnastowieczne stroje, w ramach warsztatów Uniwersytetu Otwartego zorganizowanych na dachu BUW-u ilustrowaliśmy rozchodzenie się fal dźwiękowych, zaś na Uniwersytecie Dzieci opowiadaliśmy na czym polega śpiewanie w chórze.

Naszą pasją dzielimy się także podczas corocznych „Chóralnych Akceleracji”, które organizujemy wraz z innymi chórami wydziałowym. Mieliśmy także przyjemność muzykowania na olsztyńskim „Wielosztuku kulturalnym”, łódzkim „Cantate Lodziensis” (gdzie zostaliśmy laureatami trzeciego miejsca), warszawskim festiwalu „Cantate Domino” i innych. Dużym przeżyciem muzycznym był dla nas udział w projektach „Moc Klasyki”, w ramach którego byliśmy współwykonawcami wspaniałego dzieła „Carmina Burana” Carla Orffa oraz “Planet” Gustava Holsta.