MOC KLASYKI – WIDOWISKOWY KONCERT W BIUROWCU FOCUS

1 grudnia 2019 roku o godz. 17:00 w atrium budynku Focus w Warszawie zabrzmi absolutna klasyka repertuaru organowego. Koncert rozpocznie Toccata i fuga d-moll BWV 565 Johanna Sebastiana Bacha, w nieco innej odsłonie – w wersji na organy i orkiestrę symfoniczną. Geniusz kompozytorski największego twórcy barokowego spotka się z romantycznym i barwnym brzmieniem orkiestry symfonicznej.

Głównym punktem wieczoru będzie III Symfonia Camille Saint-Saënsa zwana „organową”. Jest to jeden z najważniejszych utworów w dorobku francuskiego kompozytora, a także w całym repertuarze symfonicznym późnego romantyzmu. To kwintesencja indywidualnego stylu Saint-Saënsa. Narracja utworu prowadzi słuchacza przez całą paletę emocji, a kolejne tematy budują nastrój dla monumentalnego finału, w którym prym wiodą organy.

Na zakończenie zabrzmi słynna Toccata z V Symfonii Organowej Charles-Marie Widora, w niezwykle bogatej aranżacji. Połączenie orkiestry symfonicznej, organów i chóru tworzy nieczęsto spotykaną pełnię brzmienia, będącą szczytem możliwości tradycyjnego aparatu wykonawczego.

Koncert wykona Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, do której w finale dołączy Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego i Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Partie organowe wykona prof. Roman Perucki. Specjalnie na potrzeby koncertu w atrium budynku Focus zostanie zbudowany prospekt organowy, a całość dopełnią iluminacje świetlne.

Podobnie jak organy łączą w sobie sztuki wizualne, muzykę i konstrukcję,  tak i ten koncert będzie swoistym połączeniem sztuk, po to, by każdym zmysłem poczuć MOC KLASYKI.

Bilety w cenie od  49 do 299 zł dostępne na www.MocKlasyki.pl a także w serwisach www.Biletyna.pl oraz www.eBilet.pl.

Więcej informacji na stronie: www.MocKlasyki.pl

Repertuar:

• Toccata i fuga d-moll BWV 565 – Johann Sebastian Bach (Henry Wood/Paul Klenovsky)
  • Symfonia Organowa – Camille Saint-Saëns
  • Toccata z V Symfonii Organowej – Charles-Marie Widor (David Willcocks)

• Termin: 1.12.2019 (niedziela)
  • Miejsce: Budynek Focus, al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa
  • Godzina koncertu: 17:00
  • Czas trwania koncertu: 90 minut
  • Ceny biletów: 49, 99, 169, 199, 249, 299 zł
  • Parking: do dyspozycji widzów jest 100 bezpłatnych miejsc parkingowych w garażu podziemnym pod budynkiem Focus

WYKONAWCY KONCERTU: