• PRÓBY: Czwartek, godz. 17:30, aula 006
    No worries with your term papers! Our writers make only the best work!

Chóralne Akceleracje

Chóralne Akceleracje to cykliczne święto chórów wydziałowych, które zajmuje stałe miejsce w uniwersyteckim kalendarzu imprez kulturalnych.  Narodziły się w 2009 roku z inicjatywy dziekanów Wydziału Biologii i Wydziału Fizyki UW, którzy realizację pomysłu przekazali na ręce Chóru Wydziału Biologii (dyr. Zofia Borkowska) i Chóru Wydziału Fizyki (dyr. Katarzyna Płońska).

W pierwszych edycjach brał także udział chór Wydziału Pedagogicznego (dyr. Marta Radwańska), następnie także Chór Centrum Nauki Kopernik (dyr. Zofia Sokołowska i Bela Krynicka). W latach 2014-2017 roku współtwórcą tego wydarzenia był chór Wydziału  Zarządzania (dyr. Joanna Dacko) , od 2015 dołączył do niego Chór Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki (dyr. Adrianna Żołnierczuk), zaś od 2018 – Chór Wydziału Dziennikarstwa (dyr. Karolina Silkina).

Ósma edycja Chóralnych Akceleracji miała charakter wyjątkowy, nawiązywała bowiem do jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego, co młodzi artyści podkreślili między innymi wykonaniem specjalnie na ten wieczór skomponowanego utworu. Rozpoczynająca się uroczystym polonezem, a następnie utrzymana w latynoskich rytmach kompozycja autorstwa Anny Huszczy, do tekstu, przygotowanego przez grupę wykonawców, odkryła nie tylko wokalne, ale także taneczne umiejętności studentów i doktorantów wydziałów: Biologii, Fizyki, Zarządzania oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

Podczas dziewiątych Akceleracji, które były jednym z wydarzeń Roku Wisły zabrzmiał z kolei utwór „Wisła” autorstwa Michała Malca.

Jubileuszowe, dziesiąte Akceleracje odbyły się w Centrum Nowych Technologii UW, gdzie chórzyści wykonali „Glorię” Antonio Vivaldiego z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego Senza Battuta. .

Chóralne Akceleracje cieszą niezmiennie dużą popularnością wśród słuchaczy i co roku gromadzą liczne audytorium.

Strona internetowa: www.akceleracje.uw.edu.pl
Strona na FB: www.facebook.com/akceleracje